Krakowski Informator nie tylko o kulturze

Wśród licznych miast w Polsce, Kraków wybija się nie tylko w temacie kultury i rozrywki, ale też na licznych odmiennych polach. Zaczyna być obszarem otwartym do życia. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych latach sprawiają, że Kraków naprawdę idzie w górę.
Pożyteczne transformacje w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu ostatniego czasu? Wielość napraw i inwestycji jest spora. Bardzo pomogły w tym aspekcie finane EU, z których Kraków często czerpie. Szybkie postępowanie w zakresie pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina rozwinęła się o świeże drogi, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, i potrzebne miejsca użyteczności publicznej.
Szerokie zmiany nie są widoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją. Zwykle nie interesują nas nie związane z nami informacje. Typowemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w mieście niewiele się robi. Tymczasem Kraków rozrasta się w każdym obszarze. Usprawnienia w zakresie zarządzania odpadami, budowie oraz unowocześnianiu siatki wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to tylko niektóre zmiany, które pozwalają nam pełniej i bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Wartość miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. Te miejsca inspirują gości z innych krajów do odwiedzin.
Rozpoczynane dzięki radnym działania nie tyczą się jedynie samego centrum miasta, ale też są połączone z całym regionem. W związku z tym lepiej nie uskarżać się lecz dostrzec zmiany w które obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – jeśli uda się zachowania szybkości rozwoju – pozwolą Krakowowi stać się niezwykłą metropolia.
Jacek Majchrowski program