kasza jaglana zapiekana

Dziś koncentrujemy się na tym, co spożywamy – wybieramy produkty coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie konsumowaliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz to częściej też poszukuje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje na wskroś odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one równie dużo towarów odżywczych, jakkolwiek organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie odpowiedniej. Imponującym przykładem odpowiedniego towary jest kasza jaglana, która kiedyś gościła na stołach nadzwyczaj nieraz a dziś niestety pozostała zapomniana.

pasztet warzywny z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz więcej ludzi docenia jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to pytanie jest niezmiernie prosta – kasza jaglana to zupełnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, albowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej niż szablonową, kultową nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu niemniej jednak jest tego godne, ponieważ wrażenia smakowe są naprawdę fajne. Czemu jednak musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma niezmiernie wiele pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt bądź trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niezwykle solidnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, jednak nie tylko, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, które niezmiernie poprawiają pamięć oraz koncentrację a też dużo olśniewających składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezmiernie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To doskonały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza wybitnie odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, dlatego nadaje się dla chorych oraz bezsprzecznie dla dzieci, którym wbrew pozorom słuszny przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany w następstwie tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.